Září 2017

# 53 Oslík

27. září 2017 v 10:00 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Znáte ten animák pro děti Shrek? Jistě že jo. Kdo by ho taky neznal. Nicméně pokud ho neznáte, měli byste to okamžitě napravit - je to skvělý film. A jednou z postav tam je takové malé otravné stvoření :D Uznávám, že v reálném životě bych to asi zabila (no, i když asi ne, protože mám jednu kamarádku, která se mu dost podobá, tou ukecaností), ale takhle na filmovém plátně je to spíš předmětem úsměvu. Svou veselostí, ukecaností, vtipem, elánem a jistou naivitou je to roztomilá věc (?), kterou prostě musíme milovat. Takže zatímco ostatní postavy jsou mi občas i nepříjemné, Oslík nikdy. Vždycky mi vykouzlí úsměv na tváři, když ho vidím.
A aby se neřeklo, tady máte jeho obrázek ;-)


# 52 Punčochy

15. září 2017 v 10:00 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Punčochy ne však silonky. Silonky mě vůbec nedělají šťastnou :D Nebyla jsem jiná, jako malá jsem je taky nesnášela, ještě teď si pamatuju, jak nás mamka nutila si je oblíkat a jak nás do nich "vklepávala". Nicméně ta doba už je pryč a chválabohu se začaly vyrábět nositelnější verze. Nebo mi to tak aspoň přijde, jestli je to opravdu pravda, tak to vám nepovím.
Abych se ale dostala k jádru věci, proč jsou tak strašně super? Protože přechod mezi létem a podzimem, stejně jako mezi jarem a létem je úplně na nic. Na jednu stranu je pořád teplo, na tu druhou už je ale zase moc zima. A pro mě, která má nejradši ze všeho kraťasy a rifle moc nemusí, tak úplně trpím. Protože na holou nohu už je moc zima, ale na džíny je ještě moc teplo. Takže se to dá krásně vyřešit právě oněma punčochama, které nejsou tak silné a navíc, teď už existuje takové množství barev a tvarů, že se to dá skvěle zkombinovat i třeba se sukní či šatama. Nadto, když se náhodou počasí rozhodne, že si ještě udělá z nás takový malý šprým, jako včera, kdy z nějakého důvodu bylo přes den strašné teplo (a vy jdete ráno, kdy je ještě chladno), dají se na záchodech sundat a nacpat do kabelky a přesto je všechno v pohodě. V džínách máte jen jednu možnost - potit se.
Krom toho přechodu je tu pak ještě klasická zima. Někdy ty dny bývají vážně kruté, takže když se vzácně objeví mínus 15, na džíny je to moc zima, tak si pod ně jednoduše oblečete právě ony punčochy a všechno je super.

P.S. Kdo se zmíní o legínách, toho s nimi ubiju. Legíny jsou mor dnešní doby a měly by se povolit maximálně na cvičení a to ještě na to osamocené!