# 48 Ne tak úplně písnička č. 6 - Jak jsem se zbláznila

18. srpna 2017 v 10:00 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Prozatím poslední "song pro duši" není tak úplně písnička. Jedná se totiž o audioknihu. Mám poněkud svérázný přístup k audioknihám - papír je prostě papír, ale potřebovala jsem něco, co bych mohla číst, aniž bych to četla. Impulsem pro to byla taková obyčejná věc jako práce. Dělávala jsem dvanáctky ve stoje s minimem dalšího pohybu, takže vždycky když jsem se vrátila domů, jsem si lehla na postel a nohy opřela o zeď, aby se krev vrátila zpátky do těla. Je to starý trik, který se doporučuje lyžařům, zvláště těm čerstvým a nezkušeným. Pokud mi nevěříte, vyzkoušejte to, fakt to pomáhá. No, a jelikož nemám ráda ticho (možná je to trochu ironie, když si vezmu, že v práci pořád něco hučelo, jeden by totiž řekl, že si člověk od toho potřebuje odpočinout a mít chvíli klid), pustit film jsem úplně nemohla, protože jak bych se koukala na obrazovku a na písničky už jsem neměla chuť, rozhodla jsem se vyhledat nějakou audioknihu. To bylo taky docela dobrodružství, protože na to jsem neměla náladu, do tohohle se mi nechtělo, slyšet silmarilion v audioverzi, o to jsem zase nestála a i tak, jsem chtěla prostě něco odpočinkového. A tu můj zrak spočinul na ivance deváté. To je výborná autorka, vtipná a je to přesně ten typ oddechovky, o kterou jsem stála. Bod k dobru má i ten, že kapitoly jsou v průměru okolo dvanácti minut. Bylo to nějako jako odpočítávání, než se budu muset zvednout a jít něco dělat.
V práci jsem pak ale skončila, dřív než jsem se dostala do půlky knížky. A vrátila jsem se k ní asi o půlroku později, kdy jsem si jednu kapitolu pouštěla vždy, když jsem nemohla usnout. Bylo to něco jako pohádka na dobrou noc a překvapivě to fungovalo! Řádově jsem usnula o několik minut dřív.

Tak a teď už jen odkaz, abyste se i vy mohli pobavit. (který sem dodám asi později, protože jako na potvoru se mnou uložto nemluví)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama