# 40 Duolingo

18. července 2017 v 10:24 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Taky máte problém s cizím jazykem? A teď nemám na mysli s tím jazykem souseda, který se vám dobývá mezi nohy, ale v tom přeneseném smyslu. Já jo a dost. Hlavně s angličtinou. Každý kdo mě trochu zná ví, že mi angličtina nejde a i když se jí učím už od první třídy na základce (což znamená víc jak 15 let - to je dost děsivé, když si to tak uvědomím, budiž mi ale omluvou to, že za ty dvě až tři povinné hodiny týdně se toho nedá moc naučit...), pořád mluvím jako mírně retardovaná opice. No, dobře, skládám věty asi jako cizinec ve filmech v dabingu (jak mluví originál, to jsem nikdy nezkoumala). Čím se od sebe já a ona postava lišíme je to, že já na rozdíl od něj jsem spíš schopná stvořit větu, ale nerozumím. Nerozumím, když na mě někdo mluví a ne, opravdu mi vůbec nepomáhá sledování filmů, vážně ne, zkoušela jsem to.
Ale nebojte, tímhle plakáním opravdu někam mířím ;-) Asi před půlrokem mi sestra ukázala duolingo a moje angličtina se od té doby zlepšila o 150 %. Pořád nemluvím, a pořád nerozumím, ale tak nějak míň. V duolingu jsou různá cvičení - jednak klasický překlad vět ajčj, slovíčka, pak poslech věty a lze tam i mluvit - to mám ale kvůli absenci mikrofonu vypnuté, takže výslovnost nepiluju. Ale poslech jo a to je to hlavní. Není to tak, že si řeknete, že chcete cvičení jen na to, ono vám to systém hází sám. Jediné, co je dost nevýhoda, tak to jsou překlepy - některé to uznává, některé zase ale ne a nelze nikdo odškrtnout, že to víte, později vám to tu větu dá znovu.
Není tam jen angličtina - je tam mnoho jazyků, takže ideální místo na to začít se učit nový jazyk. Až přijdu na to, jak rozběhnout současně dvě studia, mám v plánu si k tomu ještě jedno přibrat. Nebo až se naučím anglicky aspoň trochu, mám takový dojem, že čeština->cizí jazyk tam moc není.

Ještě mám jedno upozornění - není to vhodné pro lidi, kteří daný jazyk už ovládají - vážně, nic vám to nedá. Tohle je vhodné jen pro ty, co mají znalosti vařené brambory.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama