# 39 Prodej knih

10. července 2017 v 10:17 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Myslím, že v životě každého knihomola nastane chvíle, kdy bude muset své milované knížky prodat. Důvody mohou být různé od stěhování přes potřebu získat místo na nové kusy až po potřebu peněz. U mě tato potřeba nastala právě dnes...
Popravdě, nemyslela jsem si, že ta chvíle někdy nastane, jsem něco jako vášnivý sběratel - ať už vyloženě protože tu knihu chci, nebo proto že je to klasika a pro to ju chci. Je to smutný okamžik, ale jelikož můj stále ztenčující účet (jo, holt škola ani život není zadarmo a brigáda zdaleka nevynáší tolik, kolik bych potřebovala) může zachránit maximálně prodej orgánů (jako, uznávám, že to by vyřešilo spoustu věcí, ale zároveň už by mi ty peníze byly jaksi k ničemu, když bych byla mrtvá, že jo) případně nějaká ta sexuální službička (na to zase nemám koule, teda vlastně odvahu, ty koule by se dostavily brzy samy), a jsem retardované tele na ruční práce, musela jsem přejít k tomu nejdrastičtějšímu opatření - prodeji některých mým knih (když tak nad tím přemýšlím, tak vlastně být společnicí na pár nocí se nezdá být tak špatné). <- Mimochodem, nemá někdo zájem? Jsem mladá žena, mám dvě prsa, vagínu... holím se... sprchuju... No, a hmm, víc asi nemám, co nabídnout. Ani to panenství, co se dřív považovalo víc než cokoliv jiného. Tak asi nic. Zůstanu u svého asi ne zrovna úspěšného prodeje knih.

Nebudu tu celý ten článek ale lamentovat nad zlým osudem, který mě dohnal k tomuto činu (haha). To že si projdete svojí knihovničku, zvlášť pokud čítá okolo stovky knih, může být i něco očistného. A zároveň zajímavého. Pokud jako já jste už před hodnou dobou odložili část knih do sklepa/na půdu, můžete i objevit netušené poklady. Já třeba už dávno stihla zapomenout, že vlastním knížku podepsanou od Věry Řeháčkové. Nebo jsem objevila knížku, ze které mi jako malé maminka četla. Je na tom něco magického, pěkného a tajuplného. Nikdy netušíte, co můžete objevit. Dá se narazit i na knížku, kterou jste jako malí nenáviděli, protože vás maminka nutila ji číst nahlas, abyste si splnili úkol do školy a teď si ji i oblíbíte (jo, mluvím z vlastní zkušenosti). A kdyby nic jiného, můžete si doplnit seznam knih na databáziknih.

Co z toho plyne? No, nemusíte nutně začít přeprodávat knížky, ale knihovničku si projděte určitě. Může to být dost zajímavé ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama