Je mi třicet a jsem single - Julie Červená

19. června 2017 v 19:57 | Snílek |  knihy které milujeme (nebo nenávidíme)
Být single neznamená utrácet za drahé oblečení, trávit večery v barech a noci v náručích milenců. Když je vám třicet a jste single, musíte platit nájem jen z jednoho platu a jste sama na všechny starosti i radosti. O tom, co všechno musí vytrpět, než jí Vesmír konečně pošle do cesty toho Pravého, vypráví Julie Červená s lehkostí a humorem.

Sloupky Julie Červené vycházely pět let v deníku Metro. Autorka Ilona Kleníková v nich popisovala útrapy single života, když je vám třicet a všichni kolem vás jsou šťastně zadaní. Nedává návod, jak to změnit, ale na příběhu inspirovaném vlastními zážitky ukazuje, že to možné je.První co asi každého uhodí do očí je ta růžová obálka. Nenechte se tím odradit. Kniha je totiž dobrá. Sama mám s tou přílišnou růžovou trochu problém - nemám ji totiž ráda. Když ale překonáte prvotní nechuť a otevřete knihu, nebudete zklamáni.
Knížka předkládá se svěžím humorem to, s čím se potýká každá dospělá žena, která není ve vztahu. Na několika stránkách tu máme příběhy a postřehy dlouhé od pár řádků až po tři stránky. Není to o tom, jak si single žena neustále užívá, jak bývá ten oblíbený mýtus, ba právě naopak, single žena trpí. Ať už tím, že musí poslouchat neustálé žvatlání vdaných kamarádek o jejich dětech, nebo ty útrpné pohledy rodičů a rýpanců od rodiny "kdy už si konečně někoho najde, bude svatba a děti" až po takové malichernosti, jako že musí platit nájem z jednoho platu a sama si opravit sifon, i když do této chvíle ani nevěděla, že taková věc existuje. Naučit se vařit pro jednoho taky není zrovna snadné, takže se obsah ledničky redukuje na pár rajčat a půl litru mléka. A věděli jste, že za menší balení platíte ve výsledku až dvakrát tolik? Pokud se, pak vám gratuluju ke vztahu. A mimochodem, cestování sama - to snad ani nezkoušejte, je to nuda. Prince na bílém koni na tom zájezdu totiž taky pravděpodobně nenajdete.
Krom příběhů, které se snadno čtou, a tím že jsou rozdělené do něco jako kapitol, není problém si knížku vzít do šaliny beze strachu, že přejedete zastávku, protože prostě musíte dočíst kapitolu (zasvěcení chápou) + je doplněná o pěkné obrázky, které dokonale vystihují styl knížky. Jedná se o jednoduché kresby, někdy jahody, někdy koktejlu a někdy sedící ženy.
Pokud čtete rychle, doporučuju si v knihovně nabalit ještě další, protože tohle je něco, co máte za dvě hodiny přečtené a ani nevíte jak.

Celkové hodnocení: 8,5 z 10.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama