# 36 Bytevní selektivní slepota

3. června 2017 v 11:10 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Ano, opravdu tam má být tvrdé y - jde o bytevní jako od bytu, ne jako od bitvy anebo óda na náš byt pokračuje. Pokud jste četli předchozí štěstíčko, tak už víte, že s úklidem to na bytě není zrovna terno. A ano, uvědomuju si, že slovíčko selektivní (=výběrové) nepoužívám úplně správně.
Za tu dobu co tu bydlím, jsem si vypěstovala ignoraci vůči bordelu, který není můj, tj selektivní slepotu. Sice ten nepořádek pořád vidím, ale snažím se ho nevnímat a tak ho taky ani neuklízím. Není to můj bordel. Já si po sobě vždycky uklízím, tak proč bych to měla dělat po ostatních?
Jsem trochu jako ty 3 buddhistické opičky - nevidím zlo, neslyším zlo, nemluvím zlo. Po mém několikátém upozorňování, díky kterému se to zlepší na pár dní, ale zakrátko se vše vrátí do zajetých kolejí, už ani to zlo nemluvím. A víte, co je na tom všem nejsmutnější? Že ani když se ty holky všechny protočily a z původního osazenstva jsem tu zbyla už jen já, bordel přetrvává. Jen se teda trochu změnila jeho skladba, ale většina zůstala stejná. Podezírám je, že se to od sebe naučily.
Takže jsem si musela vypěstovat tuto selektivní slepotu, abych se nezbláznila. Má to ale i své výhody, už jsem připravená na život s chlapem :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama