# 35 Umyté a uklizené nádobí na bytě

31. května 2017 v 9:30 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Možná si teď říkáte, co to safra blábolí, jaké umyté nádobí? No, to protože neznáte naší situaci na bytě. Jeden by řekl, že když tu bydlí samé holky, bude to v pohodě, ale není. Spíš naopak. Bych snad i řekla, že kdybychom tu měli kluka, bylo by uklizeněji. Když si tak ale vzpomenu, jako to měl ex s kamarádem na koleji, hmm, dost možná, že taky ne.
Takže, u nás na bytě je věčně nepořádek. Jednou jsou to nevynesené koše, jindy vlasy ve vaně, a dost často nádobí, které buď překáží na lince, nebo ve dřezu. Což je docela problém, protože obojí je dost pidi. Linka má velikost hranatého talíře na pizzu (ten větší průměr), dřez většího hrnce (vlastně střední velikost) a dvou skleniček. Takže ve chvíli, kdy se tam něco dá, nelze si ani natočit vodu bez skleničky praktikující jógu. A že jich existuje!
Když už se ale teda milostivě osoba, která to použije, uvolí to umýt, vězí to pak týden na odkapávači. Takže když si chci umýt svůj hrneček, lžičku a misku, nemám šanci si to tam odložit. Musím hezky postupně si omýt hrneček - utřít, umýt misku - utřít, lžička - utřít. Je to dost otrava. Nehledě na to, že když už chci použít nějaký talíř či hrnec, buď je to špinavé a já si to musím sama umýt, nebo zkusit na nádobí mikádo. (Jestli nevíte, co je to, tak se jedná o takovou hru s tyčinkama, které jsou na sobě náhodně pohozené, a vy se je snažíte postupně po jedné vzít a nesmíte pohnout žádnou z ostatních, pokud se tak stane, hraje soupeř.) Možná si teď říkáte, jestli by nebylo jednoduší to nádobí uklidit. Nebylo. Po roce a půl už se vám to znechutí dělat věčně práci za ostatní, kterou ani nikdo neocení, a nejspíš si toho ani nevšimnou. Tím spíš, když z erárního neustále recykluju jen tři stejné věci.
Takže jistě chápete, že mě ta vzácná chvíle, kdy je umyté a uklizené všechno nádobí, potěší. Je to jako malý svátek. Ta chvíle kdy přijdete do uklizené kuchyně je prostě nádherný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama