# 33 Animefest

22. května 2017 v 12:10 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Tento víkend (19. - 21. 5.) se konal již 14. ročník (aspoň doufám, píše se to na festzinu) animefestu. Pokud nevíte, co to je, pak jste o hodně přišli a měli byste to pro příští rok napravit. Pro ty co AF znají, mohou přeskočit následující odstavec, pro ty z vás, kterým to je neznámý a nový pojem, zde je krátké představení:
Animefest je největší setkání pro fanoušky anime konané každý rok v Brně. Trvá to tři dny, od pátku cca od čtyř do neděle do cca čtyř. Jsou tam různé přednášky a promítání. To je asi tak to základní. Ale krom toho to může být prosté setkání pro kamarády, kteří nemají jinou možnost se potkat. Bývá tam mnoho stánků, všechny zaměřené na anime (/jídlo v Japonsku), letos vládly hrnky, jak jsem tak koukala. Můžete přijít v nějakém kostýmu (cosplayi), ale není to podmínkou.

Proč je AF super? Můžu se potkat s novými lidmi, poznat nové věci, zjistit zajímavosti o Japonsku a rovnou vyvrátit i nějaké mýty, které o něm mám. Musím se přiznat, že osobně už jezdím akorát jako pomocný org a jsem za to strašně ráda, protože mi to dalo něco, co jako návštěvníkovi ne. A teď nemluvím o vstupném zadarmo, sobotním obědu zadarmo a přednostním právu na přednášky, i když, co se budeme nalhávat, rozhodně je to super. Ale dává mi to ten pohled do zákulisí, vhled do toho všeho jak to funguje a to i když jsem na té "nejnižší" příčce žebříčku. Lepší možnost poznat nové lidi, protože prakticky všici orgové jsou velmi přátelští, takže i když jsem přišla nedávno, oni mě mezi sebe v pohodě přijali. Seznámení s novými lidmi je takhle mnohem snazší, než když jste tam s jednou kamarádkou/partou. Přiznávám, že mám trochu pocit, jako když se někam vtírám, ale buď jsem sociální negramot a nevšimla jsem si nenápadných signálů, nebo jsou prostě v pohodě a já mám tento pocit úplně zbytečně. I když, já jím trpím vždycky, takže asi tak.
Může vás to naučit novým věcem - musíte být k lidem milí, ale zároveň dostatečně důrazní, pokud páchají nějakou neplechu. Nebát se zodpovědnosti. Křičet, protože když si máte zorganizovat bandu lidí, nebo potřebuje na ně dokřiknout přes půlku rotundy, no, není to úplně snadný úkol. Jistému druhu odvahy a sebedůvěry - pokud jste nesmělí, považujete se za neschopné a nechcete jít nikdy do žádného konfliktu - někdy aspoň s jednou věcí budete muset bojovat. Minimálně při nahnání a poskládání lidí do sálu. Pokud máte dalšího člena, který je schopný (a minimálně jeden tam vždycky je), máte to od koho odkoukat a sami se to tak naučit. Máte jistou šanci, že se aspoň trochu naučíte být míň nesmělí.
Pokud máte zájem příští rok vypomáhat, nebojte se a klidně napište, buď na jejich stránky, nebo pokud se jich bojíte, tak přímo mě a já to předám dál.

Odkaz na stránky: https://animefest.cz/

Pokud to mám shrnout do několika slov, které ho vystihují... Proč je AF super? Cosplaye, jídlo, přednášky, zábava, málo spánku, nová přátelství, nečekané zážitky a hlavně ta atmosféra všeho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama