# 32 Knihovna na Křižovatce

16. května 2017 v 10:41 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou

Celkem nedávno se můj život od základu změnil, neboť jsem narazila na Knihovnu na Křižovatce.
Potom co jsem odešla studovat do Brna, jsem dlouho hledala knihovnu, která by splňovala mé náročné domácké požadavky. A letos, po x letech hledání, se to podařilo. Jistě, je tu MZK (moc odborné, nepřehledné a podivně studené) nebo KJM (moc rozlehlé a zelené a tak nějak divné), ale ani jedno se zdaleka nepřibližovalo mé kmenové knihovně. Pocházím z menšího města, takže je tomu i knihovna přizpůsobená a na mě osobně tak díky tomu působí takovým domácím a sympatickým prostředím.

Knihovna na Křižovatce je předělaná ze starého bytu. To vypovídá za vše. V tom dobrém smyslu slova. Uznávám, že není uzpůsobená na velké množství lidí, jakmile se jich tam nahromadí okolo deseti, už působí přeplněným dojmem, stejně jako jelikož má omezené prostory, disponuje malým fondem... To nezní jako něco, kam byste chtěli jít, co? :D
I když formálně spadá pod KJM, vedou ji studenti Informačních studií a knihovnictví. Protože tam jsou z vlastní dobré vůle a ne že musí, o to jsou milejší a ochotnější než bývá průměrný knihovník.
Sem tam se tam (krásné spojení, že?) dělají různé akce, především zaměřené na děti. Druhou asi nejznámější věcí jsou cestovatelské pátky, které pokud jsem si správně všimla, probíhají jednou za 14 dní. Zrovna teď v pátek bude jedna (odkaz na fb událost).

A kde že ji hledat? Vystupte na zastávce Poříčí, přejděte k té pizze a ujděte pár kroků směrem Mendlák. Jakmile budete míjet takové pomalované dveře, dojeli jsme na místo určení.

Odkaz na webové stránky: http://nakrizovatce.knihovna.cz/
Odkaz na FB (neboť ten vládne světu!): https://www.facebook.com/nakrizovatce/?fref=ts
A co třeba insta?
Měla by mít i twitter, ale to už si musí každý dohledat sám, jelikož já takovou věc nevlastním a odkaz z fb stránek je nefunkční.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama