# 29 Koně

30. dubna 2017 v 9:16 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Víte, co jsou koně, ne? Pokud to nevíte, tak je to to samé, co jednorožec, akorát bez rohu.
Ke koním jsem vlastně přišla jako slepý k houslím (musím si už konečně někde zjistit, proč že se to takhle říká). Když jsem byla malá, tak jsem na nich jednou nebo dvakrát seděla => byla jsem na ně posazena. A pak se mi vybavuje ještě nějaká rozmazaná vzpomínka. Obecně lze ale říci, že jsem na něm nikdy neseděla a koni mám asi takovýhle vztah - je taková ta věc, co má čtyři nohy, ocas a hřívu. A jezdí na tom indiáni a kovbojové. Jistě, uvědomuju si, že je to všechno mnohem komplexnější, ale lepší než má oblíbená definice: *rozhození rukama* "koně existují".
I přes můj vztah ("koně existují") je mám ráda a vždycky jsem se chtěla na nich naučit jezdit (já jsem jako malé dítě vůbec chtěla dělat tisíc věcí). A v poslední době, kdy jsem se o nich bavila se svou bývalou spolužačkou, která na nich jezdila, obzvlášť. Jestli v mém rodném městě, nebo v jeho okolí jsou nějaké ranče s koňmi, pak o nich nevím. Možná lepší, protože by na to rodiče stejně neměli finance a nejspíš ani čas a samotnou by mě tam rozhodně nepustili, což by mému osmiletému já přišlo mnohem víc smutné, než teď.
Poměrně nedávno se mi ale naskytla příležitost se k nim dostat. Vyčistit, osedlat, i krátce se na něm projet. A bylo to úžasné. Koně jsou úžasná, ušlechtilá a úctyhodná (když už jsem u toho ú) zvířata. A pokud budu mít tu možnost, chtěla bych se k nim někdy zase vrátit. Takový blázen jako již výše zmíněná spolužačka do nich nikdy nebudu, ale přesto to bylo fajn.

Nedá mi, si nevzpomenout na jeden obrázek, který koloval internetem. A když už jsem ve vytahování starých věcí na světlo (ad Měsíc v jináči), samosebou ho musím i zde přiložit.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 moje-farby moje-farby | Web | 3. května 2017 v 11:48 | Reagovat

:D  :D jednorožec bez rohu
A ten obrázok - pobavilo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama