# 27 Sníh v dubnu

23. dubna 2017 v 13:25 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou

Jsem jedna z mála, ale mě opravdu nevadí, že v dubnu chumelí. Mám ráda zimu, respektive, mám ráda sníh a všechny ty přidružené pocity k tomu, jako bohorový klid, když se dívám na zasněženou planinu, na které se třpytí slunce. Paprsky odrážející se od zamrzlé hladiny. Pozorování padajících sněhových vloček. Ten zimou provoněný vzduch... Tohle je to, co mám na zimě jako ročním období ráda. Pravda, tu zimu ve své podstatě, kdy se musím navlíct do deseti vrstev a stále mi je zima, už tak ráda nemám, ale aby bylo teplo a zároveň sníh se mi může splnit maximálně tak v pohádce.
Moje ideální představa narozenin je, že by na zemi byly zbytky sněhu a mezi nimi rozverně koukaly pampelišky. To se mi ale nikdy nesplní. Nebo jsem si to aspoň myslela ještě tak dva tři roky zpátky. Jsem totiž jarní dítě. V době, když já mám narozeniny, už od nejposlednějšího sněhu uplyne víc jak měsíc. Normálně všude všechno květe a je jaro jak má být. Což když zároveň si přejete, aby vám na narozeniny chumelilo, no, úplně to nejde dohromady, co myslíte?
Pak se planeta zbláznila a posouvá si roční období. Nejen to zimní, ale všechna. S takou budeme brzy na Vánoce v plavkách a v červenci v kulichu. To je ale taky moc.

Poselství z tohoto článku? Nenadávejte na to, že se počasí zbláznilo a ono sněží v dubnu. Někde mezi vámi se vyskytují i lidé s hloupým toužebným přáním, které se mi nakonec s části tímto splnilo, a mají z toho radost. A není pěkné, když se lidem jejich přání a touhy plní? :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 B B | E-mail | Web | 25. dubna 2017 v 8:41 | Reagovat

Moc pěkné fotky :-)
já bych ze sněhu teď moc nadšená nebyla, ale u nás sněžilo jen jednou a naštěstí se to neudrželo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama