# 26 Měsíc v jináči

20. dubna 2017 v 22:45 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Měsíc v jiném světě aneb familiérně Měsíc v jináči je geniální dílo. Teda, aspoň se to takhle inzeruje. Mě osobně se podařilo narazit i na blbější věci. I když asi ne v Harrym Potterovi.

Abych vás uvedla do obrazu. Měsíc v jináči je fanfikce na Harryho Pottera, respektive na Snapea. A je příšerná. Má to hrozný děj, nelogické obraty a spoustu gramatických i pravopisných chyb. Co tomu dodává to správné kouzlo, jsou glosy od dvou mozkomorek. Díky nim je vtipné a čitelné.

Objevila jsem ji díky sestře před moc dávnou dobou, tuším, že v roce 2012. Od té doby jsem si na to několikrát vzpomněla, stejně jako předevčírem. Navíc je to snad i povinný kánon, který by měl každý fanda HP a fanda FF na HP znát, protože se na to kolikrát odkazuje. Nejsem si teda jistá jako moc v téhle době, ale před pár lety moc. A myslím, že to už upadlo v zapomnění, což je škoda, protože jestli mi něco vykouzlí úsměv na rtech, pak je to tohle dílo a ty glosy.

Pokud se chcete pobavit, doporučuju. Přiznávám, že teď jsem přemýšlela, jestli vás mám nechat si to vygooglit, nebo hodit odkaz a tím ušetřit práci, ale budu hodná a dám to sem. Sice to hledání nezabere dlouhou dobu, hned první odkaz co vám to vyplivne to bude, ale lidi jsou celkem líná stvoření, a i já bych to uvítala, kdybych to nemusela hledat.

A nyní si jen užijte čtení. Kliknutí na vlastní nebezpečí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama