Březen 2017

# 25 Kráska a zvíře

27. března 2017 v 20:08 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Když jsem viděla tento film, byla jsem nadšená. Mě teda není až takový problém potěšit, líbí se mi spousty filmů, ale u málo kterého si řeknu jo, tak tohle se povedlo fakt dokonale. Sice tam bylo několik nejasností, třeba... aha, měla bych říct, něco jako SPOILER... třeba na začátku, když ho ta čarodějka přeměnila na zvíře, tak udělala i nějaké kouzlo a celé to vypadalo, že zámek se tam skrývá nějakých sto let, než došla Belle, no ale na konci, jak se všici radují, že to dobře dopadlo, tak to vyznělo jako spíš, že se tam schovával měsíc. To prostě nedává smysl KONEC TOHOTO SPOILERU, ALE STEJNĚ BUDOU I DÁL V TEXTU.
Další věc co byla trochu smutná, tak je plnění americké kvóty. Asi polovina všech postav byly černoši, nebo mulati. Nejsem rasista, ale tohle násilné šroubování je někam, kam nepatří, jen aby náhodou někdo neřekl, to mi prostě vadí. To neviděli předlohu?
Zvíře po přeměně teda nic moc, ale to je jen můj a kamarádčin osobní názor. To se nám jako zvíře líbil víc.
Jak se může jeden do druhého zamilovat během tří dnů, to mě už ani moc nepřekvapuje. Co ale nechápu (a začíná mě to štvát čím dál tím víc), tak ten cit přeci není vázaný na ty slovíčka, ne? Tak proč to funguje až po vyslovení oněch slov "miluji tě"?

A teď už raději klady:
Postava LeFoua byla super. Taková vlezdoprdelka a podle všeho gay, splňovala skvěle ten komediální prvek.
Skvělý bál, to o co se herci snažili, tak se podařilo. A že není nijak snadný úkol vyjádřit během tance to, že se do sebe zamilovali, zvláště, když je Zvíře vyšší asi o dvě hlavy :D
Co ale bylo úplně nejvíc top, tak jsou ty postavy. Ani nevím, jestli jsem si někdy řekla "jo, tak ty postavy fakt sedí!" Emma jako Belle, Dan jako Zvíře a Luke jako namyšlený Gaston. To bylo prostě dokonalé. Nenapadá mě nikdo jiný, kdo je mohl hrát.

Rozhodně ten film doporučuju všemi deseti. Pokud teda nemáte problém s muzikály, 2/3 filmu se tam zpívá.