Ta svině valentýn... Nebo ne?

12. února 2017 v 10:30 | Snílek |  plky, pindy, bláboly, úvahy na druhou
Valentýn je pro citlivé dušičky těžký. Můžete si stokrát zapřísahat, že se vás to netýká, že se tím nenecháte ovlivnit, že je to jen komerční svátek, ale stejně nakonec skončíte s bonboniérou a s lahví vína u nějakého romantického filmu a říkáte si, proč právě já. Proč já nemůžu mít takovýhle vztah jako je u nich. A pokud jste navíc zadané a váš přítel je vůl, protože udělá nějakou botu těsně před tímhle svátkem zamilovaných, navíc vám i nějak (netaktně) naznačí, že ho tohle fakt nebere, protože má jiné důležitější starosti, je to o to horší. Protože vy byste si přála dostat od něj tu pitomou růži, nebo aspoň blbou milku za 15 korun (teď je v albertu v akci), anebo by vám stačila i je ta trocha snahy, bohužel utřete nos. A vám tak zbydou v ten převelice zamilovaný den akorát oči pro pláč, víno a bonboniéra, kterou jste si koupily samy.

Valentýn je mnohými zatracován, jako typický americký svátek a komerční blbost. Jenže všimli jste si někdy, že spousta párů, hlavně když jsou spolu už delší dobu, nedej bože bydlí, tak si lásku nevyznávají. Neudělají si jen tak pěkný večer. Nesednou si k televizi a nepřitulí se k sobě. Ano, sice vedle sebe žijí, mají se rádi, a jistě je to v mnoha drobnostech vidět, ale přesto. Snad každou ženu potěší, když dostane od milého květinu. Je to smutné, ale v dnešní době je už jen málokterý kluk dává (pokud o nějakém víte, dejte mi na něj číslo!). A kdy jindy by teda ta holka měla dostat tu kytku, když ne na valentýna? Kdy jindy by se měly páry snažit si udělat hezkou chvilku? Kdykoliv, ano, to je správná odpověď. Ale neudělají to. Tak proč teda neuvyžít toho "blbého amerického svátku", když už je to tak pěkně v tom kalendáři napsané.
Češi, jakože ti správní (he?), se strašně snaží propagovat první máj. No, ale kolik si skutečně udělá pěknou chvilku? A navíc, takovýhlech věcí je potřeba dělat co nejvíc. Co možná nejčastěji si připomínat ten první rok, dva bláznivé zamilovanosti. A v kalendáři na to máme vytyčené dva dny. Tak proč toho teda nevyužít.
Obzvláště kluci mají problém s romantikou. Neumí to dávat najevo, je jim to trapné a já nevím co. Jenže holky jsou sentimentální bytosti, které to potřebují. Až na pár výjimek to potřebuje každá, i když se navenek tváří drsně. Nemusí to být vždy podle šablony - čokoláda, růže, svíčky. To byste vy kluci měli na té své polovičce vypozorovat, co má ráda. A v ten den jí to dát. Pokud je to těžká metalistka, ocení asi spíš lahváče a metalový náramek, než růži a jemný řetízek se srdíčkem. Ale i kdybyste jí dali tohle, snaha se cení. Ano, jsme na tom už tak špatně, že i to co je úplně mimo, se vysoce cení. Byť to vypovídá o jistém nezájmu, když jste na druhé straně rovnice toho, co by skutečně ocenila. Ale potěší to, protože tím dáváte najevo, že je pro vás důležitá a jste rádi, že ji máte ve svém životě. A mám pro vás i další motivaci kluci, ta holka vám pak mnohem ochotněji a raději dá (a víc si to užívá) a třeba splní i to, co předtím odmítala, ale vy byste to rádi.

Nakonec článku bych asi správně měla dát pár rad, jak ho přežít, když jste single, nebo když je váš přítel vůl. A tím myslím skutečně to, že se chová jako idiot, ale vy jste tak naivní, nebo zamilované, že to nějak nevnímáte a dáváte tomu naději, protože někdy předtím se na chvíli projevil jako kluk snů. Mohla bych, to ano. Mám s tím bohaté zkušenosti. S oběma verzema, což je asi víc než jasné. Ale neudělám to. Na internetu je na to milion pět článků, takže se k nim nebudu přidávat. Teda krom jediné. Nesnažte se svému okolí dávat najevo, jak jste strašně "free", jak vás to nebere, jak si to užijete koukáním na dramatickou komedii, nebo sdílením pitomých (vtipných.. eh?) obrázků. Nikoho to nezajímá. Vážně ne. Ostatním je úplně jedno, jestli ten večer strávíte ubulená u romantické slaďárny, pařbou v klubu, nebo celý večer natřená na oranžovo sedíc v koutě a předstírají, že jste mrkev.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama