Človíček obecný nijaký

10. ledna 2016 v 20:45 | Snílek |  napsáno životem
Víte, jak ti rádoby motivátoři tvrdí, že každý člověk je něčím výjimečný? Že každý má na něco talent? No, je evidentní, že se ještě nepotkali se mnou. Pak by totiž změnili názor. Zjistili by, že to není pravda. Já nemám na nic talent, v ničem nejsem výjimečná. Spíš naopak, spousty věcí sice nějak zvládnu dosáhnout, ale i když se v tom velice přičiním, stejně je výsledek nanejvýš průměrný. A na to, na co nemám talent, tak tady nepomůže asi veškerá snaha. Prostě přes to nejede vlak. Víte vůbec, jak je to depresivní a nemotivující cokoliv dělat? Když se o něco zajímáte, ale ani když se snažíte, celé dny učíte, pořád se vám v tom nedaří? A nejhorší na tom je, že prakticky není vidět rozdíl mezi snažení a když se na to vykašlete. Řeknete si, že dobře, co se týče učení, tak tam má i vliv inteligence, dobře, tohle prostě nepůjde, ale co sportovní výkon? Nenechte se vysmát.
Dobře, tak nejsem sice zrovna nějak dobrá, co se týče schopností. Ještě to ale mám šanci dohnat ve vzhledu a charakteru, že? N…, ne. Nejsem ani ošklivá, ani krásná. Dalo by se sice říct, že jsem pěkná, ale stejně jako další tucty holek. A co se týče vlastností. Jsem milá, hodná, veselá, přátelská… Úplně vidím, jak se na to balí kluci - jsem milá a hodná. Hmm, super. A něco lepšího tam nemáš? Tohle jsou klasické vlastnosti, které ani nemůžete uvést, když žádáte o práci. "Jaké jsou vaše silné vlastnosti?" "No, jsem milá a hodná." "Dobře a něco lepšího by tam nebylo?"
Jsem prostě nijaká. Ryze průměrná. V ničem nevynikám, na ulici si mě nevšimnete, získat práci jinou než ty podřadné jako u pásu, v supermarketu, nebo uklízečka prakticky nemám šanci. A i tak mají přednosti lidi, které by normálně nikdo nezaměstnal. Nejsem natolik v dobrá komunikaci, ekonomice nerozumím, nemám vlastnosti na vedení kolektivu.
Kdo se vám vybaví, když si představíte průměrného člověka. Nikdo? To je přesně to, průměrní nezůstávají v paměti. Dobře, teď si pokuste vybavit všechny přátele, co máte. Hotovo? Teď si to zkontrolujte s facebookem a telefonním seznamem. Tak kdopak vám chyběl? Na koho jste zapomněli? A proč jste na něj ani zapomněli? Nebo kdo zůstává vždy v pozadí, když se o něčem bavíte, něco si plánujete?
Nejhorší na tom ale je, že ani kdybychom si usekli ruku, extrémně zhubli, nebo naopak přibrali, vytetovali si sprosté a urážlivé slovo na čelo, nikdo by si nás pořádně nevšiml. Jsme prostě nezajímaví. Nijací. Nemastní neslaní. A teď mi řekněte, vy slavní motivátoři, co s tím máme dělat?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama