Proč to mají starší sourozenci na draka?

22. prosince 2015 v 13:44 | Snílek |  plky, pindy, bláboly, úvahy na druhou
Protože věřím v rovnoprávnost, bylo by fér po článku "Proč to mají mladší sourozenci těžší", dát prostor k vyjádření i první generaci. Takže článek "proč to mají starší sourozenci lehčí" je jen správné, ne? Že ne? Ale no tak, jsou tam starší sourozenci, to nestačí? Ne? No tak tedy dobrá… Tenhle článek jsem tvořila strašně dlouho (cca celé odpoledne, což je na mě dlouho), protože mám zkušenosti jen z té jedné strany.Takže i o to je kratší.

1. Především, musíte se o něj starat, ať chcete nebo ne.

2. Musíte být zodpovědnější. Vždycky. Odjakživa. A taky moudřejší.

3. Na nikom se nedělají lepší experimenty s výchovou než na prvorozeném. Takže taky můžete skončit s malým či velkým traumatem. Zvláště, když máte ty "super-moderní-a-pokrokové-rodiče", které by většina lidí nejraději zastřelila. (Mimochodem, dcera sousedky mojí babičky vychovává dítě podle tabulek. Doslova. Takže ta chudinka teď má 7 let a je naprosto nepoužitelná pro život a chová se, jako by jí byly 3.)

4. Už od dvaceti po vás příbuzenstvo pokukuje. A od pětadvaceti se už na rovinu ptá, kdy bude svatba a kdy děťátko. To že vy to neplánujete ještě tak dalších deset let, nejsou schopni pochopit. (Ale vážně, mít dítě po třicítce je blbost! Měli byste ho mít dřív.)

5. A zvlášť aktuální to je, pokud se vaše mladší sestra už vdala. Přeci není možný, že vás v tomhle předběhla. A nikoho nezajímá, že vy svatbu nemáte v plánu nikdy. A to ani když už čtyři roky žijete s přítelem "na hromádce".

6. Musíte se o všechno dělit.

7. Dost často se stává, že mladší je rozmazlenější, takže vy odnesete všechnu tu nevděčnou práci.

8. Opičí se po vás. A to není pěkné. Zvlášť, když je v tom lepší, pěknější nebo oblíbenější.

9. Kroužky vám zaberou celé odpoledne. Zatímco ten mladší smrad se válí doma, popřípadě venku s kamarády. Rodiče ale vkládají do vás naděje, že budete druhý Mozart, či Picasso, nebo Maja Plisecká (to je baletka).

10. Nebo taky na ten kroužek musíte chodit spolu s mladším, protože se po vás buď opičí, nebo rodiče nebudou dovážet každého zvlášť a sám tam chodit přece nemůže, ještě je malý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama