20. listopadu - Potlačení tradic

20. listopadu 2015 v 19:12 | Snílek |  Fantastický deníček
Tento deníček není reálný, jedná se pouze o výplod mé fantazie, protože skutečný život je příliš nudný.


Dneska nám Jimmy nasypal cukrová srdíčka. Zaslechl nás, jak jsme se bavili o tradicích a o tom, kdy se musí slavit, a jestli by se nemohli slavit jindy. Potom jsme se ještě bavili o svatém Valentýnovi. Tak nám na to konto nasypal na šlehačku srdíčka. Musím říct, že to bylo milé osvěžení od všech těch hvězdiček a Santů a sobů a já nevím, čeho všeho ještě. Mám vánoční svátky ráda, ale nic se nemá přehánět. Vánoční cukroví/sladkosti je v obchodech od zaří a vánoční výzdoba prakticky od půlky října. Koledy vyzvánějí a to je teprve půlka listopadu.
Jo, málem bych zapomněla. Anat si našla přítele. Což ocenil zejména Jimmy, protože už za ním konečně nedolejzá. Bylo celkem vtipné pozorovat, jak se mu omlouvá. Nevím, jestli je to v Egyptě tak zvykem, ale u nás fakt není potřeba přijít za svým objektem touhy a prosit ho o odpuštění, že sis našel někoho jiného.
Já až tak nadšená z toho nejsem. Zatím. Jsem ráda, že si někoho našla. Ale momentálně, jak jsou velmi zamilovaní, tráví spolu dost času. A samozřejmě u nás v pokoji. Takže se nemůžu pořádně učit, když si tam na druhé straně místnosti neustále něco šuškají. Dneska konečně vyrazili někam ven, ale pokud ta častá návštěva neskončí, budu jí muset něco říct. Zatím to nechávám tak, je to první týden.

Jak jsme se bavili o tradicích a svátcích, i v návaznosti na to, že příští týden je díkuvzdání, zahráli jsme si na hledání Velikonočního zajíčka. Peter v jejich rodinném domku schoval několik sladkostí, dal pár nápověd a honba začala. Bylo to zajímavé i proto, že se nejednalo o klasické hledání, ale museli jsme vyřešit řadu hádanek, které nás tam dovedli. Skončila jsem druhá. Chyběl jen malý kousek a vyhrála bych to. Ale to se podařilo Hanah. Ona je prostě na takovéhle věci dobrá Usmívající se
Původně jsme si říkali, že úplně vynecháme díkuvzdání, ale to by nás doma všechny hnali. Teda, hlavně moje kamarády, já jako cizinka jsem z obliga Smějící se Ale u mě zase nějaké neslavení nemá příliš smysl Smějící se Zase jsem pozvaná k Hanah, sejde se celá rodinka a i Hanin bratránek by měl dorazit. Ještě nevím, zda to přijmu, ale bylo by fajn ho zase po tak dlouhé době vidět. No a pak je tu ten krocan Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 24. listopadu 2015 v 7:36 | Reagovat

Díkuvzdání a vy s Velikonocema... Ale originální!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama