# 19 Nejhorší kuchaři ameriky

7. listopadu 2015 v 12:46 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Tohle je něco jako Masterchef, jenom obráceně :D V současné době to vysílají na televizní stanici Mňam (jak poetický název). Pokud vám náhodou není znám koncept Masterchef, tak se jedná o kuchařskou soutěž. Což je i NKA (fakt se mi to nechce vypisovat). Zde je rozděleno tuším, že dvacet lidí do dvou týmů - červení a modří. Každý z těch týmů vede jeden kuchař. Jejich jména si bohužel nepamatuju. A jejich týmy soutěží mezi sebou a ten kdo nakonec úplně vyhraje, tak super. Ale to až úplně na konec.
Každé kolo musí připravovat nějaké jídlo, to pak přednesou svému šéfovi a ten následně vybere, kdo nepostoupí dál. A z každého týmu vždy odejde jeden. Není to ale vůbec snadný úkol, jelikož jsou to povětšinou strašná telata. A o to právě v té soutěži jde. Naučit osoby, které připálí i vodu na čaj, vařit. Na začátku jim vždycky ukáží, co a jak dělat a oni to následně musí udělat. S tím, že by při tom i měli použít svojí fantazii. Teda, občas. Když třeba mají připravit masové kuličky, nebo pizzu. Základ, jak se to dělá, jim ukázali, ale pak měli použít svojí fantazii (pizza) a fantazii s úkolem (vytvořit kuličky podle vylosovaného státu, třeba kuličky ala Chille). Na začátku je třeba učili 4 druhy vajíček (míchaná, ztracené a dva druhy volského oka). Na to svojí fantazii nepotřebovali. Jen si zapamatovat postup (mají na to bločky). Ovšem pro někoho, kdo vařit neumí, jsou i taková volská oka, nebo míchaná vajíčka velmi složitou věcí.
Jak jsem říkala, každý den/týden vypadne jeden člověk. Poslední zůstativší v týmu se pak utká s tím druhým a jejich výtvory se přednesou nějaké té super porotě. Ta následně vybere tým, který vyhrál.
Strašně ráda to sleduju proto, že hlavně na začátku, když vidím ty existence, které neumí ani uvařit brambory, mám z toho hned lepší pocit :D Jelikož ani já nejsem nijak slavná kuchařinka, pořád vidím, že někdo je na tom o dost hůř. A ke konci pak vidím, že se to dá naučit. Protože to co ty telata na konci tvoří je už hodno zručného kuchaře :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 20:39 | Reagovat

To je fajnově motivační!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama