2. říjen - Naprosto realistický koncert R5

2. října 2015 v 16:38 | Snílek |  Fantastický deníček
Hned v úvodu musím zmínit, že ačkoliv je to zařazeno do fantastického deníčku, vše, co zde popíšu je dílem skutečnosti. A vy co jste tam nebyli - styďte se! :D

O tom, že mám ráda kapelu R5 už jsem se ti jednou zmínila. Byl to můj sen, který jsem si konečně splnila. Konečně přijeli i do České republiky! Dříve nás tak pěkně minuli, mezi Polskem a Rakouskem, ale letos konečně dorazili i sem k nám ^^
Trochu mi vadilo, že zrovna do Prahy. Jistě, chápu to, je to logické, ale osobně si myslím, že kdyby raději přijeli do Brna (a nejen kvůli tomu, že tam bydlím a Praha je ošklivé místo), bylo by to i slovenské fandy přijatelnější.
Jako naschvál měl vlak 50 minut zpoždění, zatracení rakušáci, nebo odkaď že to jelo. Měla jsem to tak akorát vypočítané, abych dorazila krátce po začátku, nebo otevření, na stránkách to bylo trochu zmatené. Kdybych to tušila, tak zatáhnu o hodinu školu a hodinku vždycky už někde přeplácám.
Když jsem nakonec dorazila, zjistila jsem, že to v zásadě ani nevadí. Trochu jsem se bála, aby už nezačali, kdeže bylo otevření v sedm a já dorazila asi o čtvrt na devět. Ale krom Rossova povídání (jak jsem později zjistila, tak to vůbec nebyl Ross, ale jeho mladší bráška), které bylo samo sebou v angličtině, takže jsem mu rozuměla každé páté slovo, se asi nic zásadnějšího neudálo.
Vlastně bych to asi měla nazvat, vzhledem k následující části, spíš nějak jako "koncert - viděno jinak".

Na Santovi vousy přísahám, že se mi to líbilo a naskytne-li se další příležitost, nebudu váhat a koupím si lístek znovu.

Přesto bych to nebyla já, kdybych k tomu neměla několik připomínek:
1. Rossy - prosím, ostříhej se!
2. Rikere, ty se ohol.
3. Móda takových těch rozepnutých košilí mě zcela minula a ani na mých oblíbencích se mi nelíbí. Ale fakt, vypadali jste v tom divně.

Poněkud drze jsem si dovolila vypůjčit obrázek z nějakých stránek obchodu, abych ti dokázala trochu přiblížit, co tím myslím. Mé kreslířské umění z malování není zrovna nic moc, ale až na tu barvu, která bylo přirozenější, to v podstatě odpovídá skutečnosti.

4. Jednoho až napadá, jestli Rossovi náhodou něco nechybí, vzhledem k jeho oblíbenému tanečnímu kroku (který jsem se dost neumětele pokusila nakreslit). Pravda, asi před půl rokem jsem na jeho asku četla, že je stále panic. Přesto ho to neomlouvá. Nebo si prostě jen možná něco kompenzuje. (Ano, opravdu to má být kluk - Ross.)

5. Díky mamce jsem se stala tak trochu úchyl přes boty. Ty její neustálé otázky, co měli holky ve škole na sobě a jaké měli boty... No. Všici měli pěkné boty. Ty top pro mě byly Rossovi kecky a pak Rydeliny, které bych pro sebe o trošičku snížila.
6. Hoši, tak o číslo větší kalhoty by vám prospěli. Ne, že byste byli nějak tlustí, to zase ne. Ale vypadalo by to líp.
7. A vůbec, všichni jste takové pápěrky. Trocha posilování by vám rozhodně neuškodila.

Vím o sobě, že nejsem ten nejlepší fanoušek. Nemám tendenci ječet, neumím všechny songy nazpaměť, nepoznám písničku ze tří tónů, nefotím každé uprdnutí, ani nemám potřebu neustále svou hvězdu otlapkávat (i když pořádnému objetí bych se rozhodně nebránila, ostatně to nikdy, pokud to není typ - "fetující bezdomáč"). Ovšem význam chození na koncert (za "nekřesťanských" 590 Kč), když mě nebaví, uniká i mně.
Vedle mě byla jedna holčina, kterou ten koncert očividně nudil. Nějakou dobu seděla jen tak znuděně v koutě, zívala, hrála si na mobilu, pořád kontrolovala čas.
A i když jí jeden klučina nabídl poměrně výhodné místo, chvíli tam seděla a vzápětí šla zase trucovat do kouta.
Další člověk, který mi tam vadil, byl nějaký chlap. Když se mi konečně asi po deseti minutovém přešlapování a natahování podařilo najít relativně výhodné místo (jo, tohle je ta chvíle kdy bych si přála měřit aspoň 1,80 m), bylo to v prostoru mezi dvěma balkony. Neumím to dost dobře popsat (a plánek nevím, či nějak pomáhá, já jsem to červené, jeho jsem zapomněla), ale ten týpek byl na jedné straně a k baru musel projít skrze mě a ještě dvě holky - místo tak akorát na jednu osobu. Týpeček si chodil co 15 minut na bar pro pití. Kdyby si raději vzal ty tři flašky rovnou se sebou... Takhle akorát kazil požitek a ještě byl naštvaný, když jsem si ho hned nevšimla a neuhla. -.-"
Když už jsme u těch lidí, byla jsem příjemně překvapená zastoupením. Průměrný věk nebyl 12, jak jsem se obávala, ale asi tak 16. Přičemž věk zvyšovalo asi tak 10 - 20 % osob starších 20let. Pokud bych je nezapočítala, i tak to bylo spíš k těm 15. Také po několika rychlých pohledech odhaduju mužské zastoupení 20 - 30 %. To je víc než jsem čekala. V obou případech.
Dost jsem taky musela obdivovat ty holky u pódia. Skoro celou dobu držely ruku vzhůru. Mě by odumřela už v půlce písničky, natož abych to zvládla hodinu.
Nevím, jak jim, ale bylo úplně brutální horko. Docela se divím, že vzhledem k tomu, že je to "music bar", kde se dá předpokládat konání koncertů, nemají nějak zařízeno větrání. Tím spíš muselo být hic těm chudákům na pódiu, kde krom jiného, na ně mířili reflektory. Ale jakékoliv pocení vyřešili strategickou barvou oblečení (tmavá a bílá, tak mokré kruhy nejsou vidět - tip na léto ;-)).
Co mě trochu zklamalo, hlavně pro moji koncertovou nezkušenost (s tímhle to byly 2), hrát měli začít v 20:00, to jsem ani nečekala, že začnou, ale vlak zpátky mi jel ve 23:50, čiže nejpozději ve 23:15 jsem musela opustit místo a trochu naivně jsem se bála, abych to stihla a nemusela utíkat dřív. Hráli asi hodinu + cca čtvrt hodiny jako přídavek. No, ve 22:45 byla sklizená technika. Jsem trochu zvláštní člověk, který se zajímá i o pozadí za, takže sklízení vybavení jsem si užívala prakticky stejně jako ten koncert.

Ale co takhle příště přijet do Brna, co? Nebo aspoň uspořádat koncert v době, kdy není druhý den škola, co vy na to? Jo, piskuju. Abych si mohla splnit jednu část snu, musela jsem se ulít ze dvou předmětů, na druhý den spát ani ne 4 hodiny a s tím to potáhnout až do devíti večer, kdy mi škola končila (a to jen škola, skutečnost, že jsem se pak ještě asi do půlnoci musela učit je pasé).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama