# 16 Zloduši

24. října 2015 v 13:24 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Řekla bych, že umím ocenit správného padoucha. Poměrně často jim i fandím. Ale pouze v případě, že si to opravdu zaslouží. Myslím tím, že je opravdu zlý a není to žádné béčko, které ukecáte sladkými řečičkami. Dost mě štve, když nedodržuje svou roli. Ano, někdy to může působit i dobře, jako třeba ve filmu Malý velký bojovník, kde si to vyžadoval příběh a nejednalo se o typického padoucha (mimochodem, ten film doporučuju).
Každopádně, jak jsem řekla. Mám ráda padouchy. Dost často jsou i sympatičtější. Pak mají cestu k mému srdci snazší. Avšak, pořád se musí chovat jako zlosyn. Vím, že to s nimi vždycky dopadne špatně, tak to prostě je (mimochodem, pokud znáte nějaký film, kde vyhraje, sem s ním). Lidi musí věřit na to, že dobro vždy zvítězí nad zlem, nebo minimálně ve filmu, to pak formuje jejich názory, a bla bla psychologie.
Tohle jevu jsem si všimla prvně při stepařské show Michaela Flatleyiho, kdy jsem fandila chudákovi záporákovi. A druhak při anime Naruto a Bleach. To proto, že jsem si po čase vytvořila celkem slušnou averzi k hlavním postavám a vždycky mám ten malý záblesk naděje, že ho konečně nějaký hajzlík oddělá. No, nikdy se tak nestane. Je to přece hlavní postava, ale aspoň vidím, jak dostávají slušně na zadek.
To mi tak nějak už zůstalo. Nemám ráda hlavní hrdiny v drtivé většině filmů. Buď záporák, nebo vedlejší postava, která mi většinou umře. Zvláště nemám ráda hlavní postavy, které sklízejí úspěch za něco, za co vlastně ani nemohli (koukám na vás Harry a Frodo).
Momentálně si bohužel na žádného záporáka nevzpomínám kromě zlé čarodějnice Jadis z Narnie. Tu mám obzvláště ráda, protože dokázala udržet zlou stránku všechny tři díly. Navíc je to docela i borka, která se nebojí boje. A potom je tu Voldemort. Toho v zásadě moc ráda nemám, ale jako zloduch je to vynikající. Se všemi aspekty, které k tomu patří. Jen trochu trapně zemřel z rukou nějakého 18-nebokolikaletého smrada.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama