28. září - Konec Hobitína a trocha filozofování

28. září 2015 v 13:46 | Snílek |  Fantastický deníček
Tento deníček není reálný, jedná se pouze o výplod mé fantazie, protože skutečný život je příliš nudný.


Tak nějak jsme se všici shodli, že prodloužená verze mu spíš uškodí. Už tak je dost divné, že knihu s cca 250 stránkami museli rozdělit na tři filmy. Ale takhle se holt vydělává. Aspoň tam byl Legolas, když už Smějící se Ostatní si ze mně dělali srandu, jestli náhodou na Tauriel nežárlím, když jí Legolas nabaluje. Hehe, fakt nemám proč Smějící se Hobit je časově před LOTRem, takže je jasné, že s ní stejnak nakonec nic neměl. A taky Tauri jela po Kilim. Byl to Kili, že jo? No, zkrátka po trpaslíkovi. Takže Legolas utřel nos.
Ve scénkách navíc se v zásadě nic moc neudálo. Některé sice byly vtipné, ale film se bez toho v pohodě obešel. Vlastně si myslím, že by se obešel i bez některých dalších věcí. Kdežto LOTRovi některé scénky by prospěly. Ale v zásadě si nemám na co stěžovat. Líbila se mi jak tak normální, tak ta prodloužená verze. Jen jsem zpočátku měla trochu problém s originálem. Jelikož jsem vyrůstala na českém dabingu, tak mi přišli jejich pravé hlasy tak nepřirozené. Asi jako když se mi podařilo najít originál anime Death Note. Ty hlasy, ty hlasy... Časem bych si asi zvykla, ale tohle je snad jediné, kde považuju český dabing za lepší než originál.
Jen jedna věc mi na Hobitovi fakt vadila. A byl to právě ten můj miláček Legolas. Nevím, čím to přesně bylo, ale vypadal většinu filmu strašně divně. Jako by to ani nebyl on. Možná za to mohl ten kus času, který uběhl od LOTRa do Hobita. Nebo snad to jeho oblečení, které mi občas přišlo, jako by ho mírně škrtilo. Nevím. Ale prostě byl divnej.
Jo, a o víkendu má dorazit skupinka z Arábie. Jelikož se už rok učím arabsky, bude tohle jedinečná příležitost vyzkoušet si to v praxi. Jsem na to fakt zvědavá. Máme si připravit nějaké krátké prezentace v arabštině. A oni si taky připraví něco v angličtině. Náš mentor se totiž snaží s jejich univerzitou uzavřít smlouvu na erasmus. Tak uvidíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 29. září 2015 v 13:09 | Reagovat

Je už extended i dvojka a trojka?

2 Snílek Snílek | E-mail | Web | 30. září 2015 v 22:07 | Reagovat

[1]: Mám dojem, že ano. Že když jsem hledala nějaké informace, tak tam bylo, že to vyšlo na blu-ray.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama