25. září - Exkurze která obrací žaludky

25. září 2015 v 19:00 | Snílek |  Fantastický deníček
Tento deníček není reálný, jedná se pouze o výplod mé fantazie, protože skutečný život je příliš nudný.


Dneska jsme byli na exkurzi v nemocnici a později i na pitvě. Kdybych studovala doktořinu, tak mě nemocnice odradí a pitva mi rozhodne obor. V nemocnici jsem už byla několikrát. Na návštěvě. Jiné vztahy k ní naštěstí nemám, tak jsem byla docela zvědavá na to pozadí za tím. Museli jsme tam být v nekřesťanskou hodinu v pět. Jelikož to bylo povinně dobrovolné, účastnila se toho většina z oboru. Dobrovolné proto, že jsme tam nemuseli, ale povinně proto, že kdo se nezúčastní, musí vypracovat referát o asi šesti normostranách. To si raději přivstanu. Psaní referátů nesnáším prakticky stejně jako vstávání. Tohle je ale o dost rychlejší, než se dva dny psát s nějakou ptákovinou.
Když jsme tam v těch pět přišli, zamířili jsme jako první na chirurgii, abychom viděli, jak se tam všechno připravuje na operaci. Ne, opravdu to nebylo jako v seriálech, že bychom za oknosklem pozorovali celou operaci. Jen ty nudné věci jako kartičky, připravování potřeb podle kartiček, dezinfekce všeho co se tam nachází, druhá dezinfekce toho, co se tam nachází a tak podobně. Potom jsme pokračovali na porodní, abychom si prohlédli pokoje, kde maminky přechodně bydlí i několik operačních sálů. Popravdě, většina mi připomínali komunistickou nemocnici - kachlíkové zdi, bílo, kovová koza uprostřed, brr. Asi dvě byly už modernizovány na ty "módní" porody do vody, nebo kdy je mamča zavěšená v takových těch popruhách, žebřiny, gymnastické míče a další potřeby... hlavně to ale bylo barevné a nepůsobilo to tak chladně a zastarale.
Poslední prohlídku v nemocnici jsme zakončili na LDN. Většina mých spolužáků se nepříjemně ošívala, ve stylu tohle-vážně-nechci-vidět-jsou-to-ležáci, takový ten nepříjemný způsob uvažování. Tohle oddělení jsem měla možnost porovnat s českým prostředím, protože mi tam před lety ležel děda(*). Většina sester byla příjemná. Ale měli stejný problém jako u nás, málo sester - moc pacientů. Jen těžko se o ně mohli starat, tak jak by si opravdu zasloužili. Bylo to celkem smutné.
Jako ironie ale celkem logické zakončení jsme došli na pitvu. Měli pro nás připraveni speciální dárek - pitvu přímo naživo. Nejprve jsme se museli oblíct do takových těch zelených pláštíků. Když jsme tam pak došli, pro většinu to byl celkem šok, když viděli to mrtvé tělo na stole. Se mnou to, jako fandovi kriminálek, celkem nic moc nedělalo. Odolala jsem pokušení se zeptat, jestli se ho můžu dotknout, to by asi mezi spolužáky nevyvolalo zrovna vlnu nadšení. Několik holek muselo odejít, ještě než pitva začala. A půlka lidí odešlo krátce pro prvních řezech do toho lidského těla. Nakonec nás tam vydrželo jen pět nejstatečnějších. Učitelka odešla se slovy, že musí dohlídnout na tu bandu venku, ale byla taky dost bledá, takže se jednalo spíš o výmluvu. Jak mi pitva nic nedělala, když došlo na ukázky vyšetřených částí na různé nemoci, z toho mi už úplně nejlíp nebylo. Na to už se většina třídy vrátila, protože nešlo o nic tak strašného, jako řezání do lidského těla. Mě však pohled na všechny ty bakterie, viry, plísně a já nevím co, nedělal úplně nejlíp. Ale vydržela jsem až do konce! Za to se musím pochválit.
Do svého kafe jsem si pak nasypala dvojitou dávku cukru, aby se mi udělalo lépe a naštěstí to zabralo.*Pro jistotu upozorňuju, není to pravda. Díky (doplň-podle-víry) se moji prarodiče těší celkem slušného zdraví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 26. září 2015 v 13:18 | Reagovat

Jsem ráda, že tento deník již beru, jakože jej můžu žít i já :D :D Každopádně to žluté písmo mne ničí :D Nikdy mne nebolí oči tolik jako u tebe, než si to přepnu do čitelného rozlišení :D

2 Snílek Snílek | E-mail | Web | 28. září 2015 v 14:44 | Reagovat

[1]: No, ono to takhle bylo nastavené v původním podkladu :D bohužel mě ale nenapadá písmo, které by bylo vhodnější :-) možná tu žlutou tak leda trochu ztlumit :-) Navíc ono je i trošku problém, že pracuju s touhle barvou, takže bych musela několik článků zpětně přebarvovat, když bych najednou změnila pozadí, či písmo :D

3 Jana Jana | E-mail | Web | 28. září 2015 v 19:57 | Reagovat

[2]: ne, v pohodě. Já si našla online program, který to do citelně podoby dává a používán to na 90% blogu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama