Srpen 2015

# 11 Johnny Depp

31. srpna 2015 v 23:25 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou

Jistě nemusím tohoto fenomenálního herce nijak blíže představovat. Každý kdo má trochu vkusu se s ním už musel určitě setkat. Jeho filmografie je delší než můj momentální seznam knih, co mám v plánu. A ten je už teď delší, než je kdy možné přečíst. Je mu 52 let a stále točí jako za mlada. Jednou bych chtěla dokázat něco jako on. Věnovat se tomu, co mě baví i v době, kdy už budu podle puberťáků za zenitem. A být v tom sakra úspěšná.

Proč je tak skvělý?
Stačí se jen podívat na žánr jeho filmů, který zahrnuje romantiku (Čokoláda), přes komedii (Piráti z Karibiku), do šílenosti (Alenka v říši divů) a psychologie (Temné okno), aby skončil u hororu (Devátá brána). To je spousta žánrů. Není to jako třeba Jackie Chan (další můj oblíbenec), který se prakticky specializuje na bojové filmy. Dokázat skvěle zahrát cokoliv vám dají, není jen tak. A on to dokáže. Fenomenálních herců jako je on, se vyskytuje pramálo. Momentálně mě napadá jen Charlie Chaplin, nebo Vlasta Burian.

A co víc, mívám tu nepříjemnou vlastnost, že se do hezkých herců platonicky zamilovávám, však to znáte, taky se vám to určitě už stalo. Potažmo i do těch, kteří mě v nějaké roli okouzlí. To se sice pak převážně týká oné postavy, ale což. U Johnnyho můžu s klidem prohlásit, že se sice nechávám ráda okouzlit jeho šarmem v postavách, ale nejde o nic dalšího. Z tohohle platonická láska nevzniká. Za což jsem fakt ráda. Nejsem jako ty šílené fanynky, které svou lásku každýmu cpou, mají miliony jejich plakátů a tráví veškerý čas sledováním filmů/posloucháním písniček s ním. I tak mám víc platonických lásek, než si můžu dovolit. (Když nad tím tak přemýšlím, tak v současné době jsou jenom dvě, hip hip.) Navíc nemám zrovna moc čas se v tom rýpat, takže by se dala moje platonická láska označit za poněkud chladnou... Kruci, zase odbíhám od tématu.

Filmy s Johnny Deppem, které doporučuju (pořadí náhodné):
Piráti z Karibiku
Karlík a továrna na čokoládu
Čokoláda
Ospalá díra
Sweeney Todd
Střihoruký Edward

Vlastně doporučuju všechno, ve všem se objevil, ale tohle je podle mého soudu to top. Ještě bych tam zařadila Co žere Gilberta Grapea, ale to jsem, popravdě řečeno, zatím neviděla, takže můžu jen odhadovat z hodnocení ostatních.

Být jako ty

29. srpna 2015 v 19:16 | Snílek |  na zamyšlení

Měla jsem dvě identity.
Obě stejně skutečné.
Jednu v reálu, jednu na internetu.
Skrývala jsem se za anonymním jménem, ale myšlenky byly skutečné.

Zabiják jménem láska

27. srpna 2015 v 19:17 | Snílek |  že prý téma týdne
Žiju s hajzlem. Nikdo nechápe proč. Ani nemůže. O to víc to nechápou, protože když se mě někdo zeptal, zda ho miluju, musela jsem odpovědět, že ne. Je to pravda. Nemiluju ho. A vím, že ani on mě nemiluje. Jenže nechci strávit celý zbytek života sama. Je to jediné východisko. Jsem jsem totiž vážně nemocná. Takovou nemocí, na niž neexistuje lék. Takovou, kterou dostává jeden člověk z trilionu. Za celou lékařskou éru byly zdokumentovány jen dva případy. Zabíjí mě láska.