Červen 2015

Odlišný pohled na smutnou situaci

22. června 2015 v 12:18 | Snílek |  plky, pindy, bláboly, úvahy na druhou

Vždycky když někdo zemře, je to smutné.
Ale nevím, proč bych se měla zajímat o holku, kterou neznám,
jen proto, že měla společný zájem - psaní na blog.


# 10 Dr. Spencer Reid

16. června 2015 v 23:09 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Spencer Reid, oh pardon, doktor Spencer Reid (něco jako KAPITÁN Jack Sparrow, tak i DOKTOR Reid) je jedna z hlavních postav mého oblíbeného seriálu Myšlenky zločince. Pokud jste je nikdy neviděli, měli byste to okamžitě napravit! Seriál je ve zkratce o tom, že loví zločince pomocí analýzy jeho chování (takže se Horacio Caine s celou jeho laboratoří na neviditelné stopy může jít vycpat :-P).
Reid v seriálu představuje génia s IQ 187, eidetickou pamětí, třemi bakalářskými tituly, rychločtením, znalostí blíže nespecifikovaného množství cizích jazyků a to ve věku 24-27 let (asi to nebývá úplně běžné, ale během seriálu nám zestárl, vlastně mě tak napadá, že MZ je jediný seriál, kde jsem zatím zaznamenala nějaké skutečné stárnutí postav, jinak to vždy vypadá, že se všechno odehrává v paralelním čase, který se nijak zvlášť nemění, no vlastně ještě Dva a půl chlapa s Jakem). Krom toho, že je to génius se vším všudy, jako poněkud sociální neobratnost či slabší tělíčko (ranaře tam hraje někdo jiný), je to celkem fešák :-)
Navíc tím, že je to velmi sečtělý... osoba, tak je hláška za hláškou, či perla za perlou. Ne teda vždy, ale přijde mi, že možná častěji jak ti ostatní. Nebo mi to tak možná přijde jen proto, že je to má platonická láska :D Navíc je to jedna z mála seriálovofilmových postav, které jsem zůstala i po tolika letech věrná. Vlastně od téměř první epizody jsem propadla jeho osobnímu kouzlu, ale s léty jsem se "nepřemilovala" do někoho jiného, fešnějšího, silnějšího, nebo já-nevím-jakého. Do karet mu taky hraje skutečnost, že je jen o kousek starší jak já. Takže se nepřipadám jako pedofil (v případě anime postav), nebo že by to mohl být můj táta (kapitán Jack Sparrow je cool).

Na závěr ještě dodám. Ano, plně si uvědomuju, že je to jen seriálová postava. Dost možná o to ho mám radši, protože se obávám, že v reálném životě, ač bych po takovém klukovi šla jako ohař po fence, bychom si my dva moc nerozuměli. Hlavně i proto že moje IQ je tak o 80 bodů nižší a potřebuju někoho, kdo se nebojí ozvat. Spencer na mě působí jako poněkud subtyp, nebo aspoň že potřebuje holku, která je na tom tak nějak podobně. No a jelikož já jsem tak trochu domina (domina se sub sklony => tj. potřebuju dalšího dominu, aby to byl rovnocenný vztah), tak my dva bychom spolu nejspíš moc dlouho nevydrželi. Takže je nakonec dobře, že je to jen fiktivní postava. Aspoň mám o kom v noci snít :-)

Ale stejně bych si dala říct, kdyby mě požádal o rande. Slaďoušek.


Btw. neveřili byste, jak je těžký najít nějakou fotku na které vypadá normálně. No vážně, jen si zkuste zadat do google obrázků Spencer Reid a vyjede hromada podivných fotek. Takhle v seriálu snad nikdy nevypadal. Tsspfft.

A ještě dvě hlášky, jen pro vás ;-)

Reid: Měl jsi mě poslechnout.
Morgan: Moc času by nám to neušetřilo. Nech toho.
Reid: Mimoúrovňová křižovatka dálnic 405 a 101 se považuje za nejhorší na světě.
Morgan: Jak to zase víš?!
Reid: Ze zprávy vlády.
Morgan: Můj bože.
Reid: Pracuješ pro vládu, nečteš její zprávy?
Morgan: O dopravě, 4000 kilometrů od mého bydliště?
Reid: 3670.
Morgan: Bacha. Mám tě praštit před tolika lidma?

-----------------

(Reid rozluštil tajnou šifru mezi bývalým vrahem a jeho napodobitelkou.)
Reid: Bratrstvo používalo šifrované písmo tehdy vytvořené sirem Francisem Baconem.
Morgan: To je dvojkovej kód.
Reid: Ano, Bacon měl 21 písmen. Tohle má 24. Každá litera má následné pěticiferné binární číslo, což umožňuje 32 šifrovacích variant. Nechal bych to normálně na počítači, ale když jsem pochopil princip, byla to hračka.
Prentissová: (nedůvěřivě se dotkne Reidovy tváře a temně zašeptá) Počítač v hlavě.