Květen 2015

# 9 Začátek zkouškového

26. května 2015 v 11:51 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Jedna z věcí, která je momentálně víc než aktuální. Vysokoškolákům začalo zkouškové (plus mínus týden). A pro mě to znamená, že mám o trochu volnější týden. Ano, je to možná zvláštní, ale můj obor mi nedovoluje celý týden prokrastinovat a jelikož musím ještě k tomu chodit do práce, je to docela slušný záhul. Takže se na zkouškové těším, jako malé dítě na kolotoč.
Ano, mám spoustu učení, ale ironicky toho nemám tolik, jako přes semestr. Takže se tři dny učím na zkoušku, do toho se koukám na filmy/seriály, navštěvuju příbuzné, chodím do práce a tak vůbec. Navíc, pokud se jedná o zimní zkouškové, tak jsou tam přeci i Vánoce. A kdo nemá rád Vánoce? Málo kdo.
Jelikož zkouškové trvá v průměru dva měsíce, jedná je o nádherné dva měsíce průměrného vegetu. Mám sice svůj obor nesmírně ráda, přesto je to někdy až příliš náročné. Dokonce si můžu dovolit i lehkou prokrastinaci. Nebýt zkouškového, znala bych to slovo jen jako frázi, kterou používají ostatní vysokoškoláci. Uznávám, že občas je to taky docela o nervy. Zvláště když jdete na třetí termín a nemáte dojem, že byste to uměli o tolik víc, než na ty předchozí dva. Ale pokud to není důležitý předmět, můžete si ho zrušit. Pokud je důležitý, měli byste to ovládat. Takže asi tak.
Třikrát hurá za zkouškové :-)