Teritorium chodců od Františka Uhra

28. února 2015 v 14:54 | Snílek |  knihy které milujeme (nebo nenávidíme)


Tuto knížku jsem si v knihovně vybrala hlavně proto, že je malá a hubená. Celkový součet stránek je 32 a měří asi 10,5 na 20 cm. Takže to je opravdu záležitost na maximálně 15 minut. Ovšem, abych pravdu řekla, nějak nemám tušení, o čem to vlastně je.

Jedná se o sbírku krátkých prozaických lyrizovaných textů, které spolu nijak nesouvisí. Nebo mě to tak aspoň přijde. Dovolím si teď ocitovat anotaci, kterou k této knize máme v naší knihovně:
"Sbírka krátkých prozaických lyrizovaných textů, myšlenkově hlubokých, psaných řečí básníka. Přes svou hutnost inspirují k zamyšlení nad současným světem a jeho problémy."

Takže jak vidíte, obsah to příliš nezmiňuje. Aspoň ne v klasickém chápání. Ono se těžko vypisuje nějaký obsah na 27 různých textů.

Na tuhle knížku nějak nemám, co říct. Tím myslím něco, co by bylo echt, ať už v negativním, nebo pozitivním smyslu. Je to ten typ knížky, který si většina lidí přečte, když už se k tomu teda dostane, ale nijak jinak je to v životě neovlivní. Prostě jen "další čárka na seznamu". Neříkám, někoho to může skutečně zaujmout, ale obávám se pro většinu populace je to příliš nadčasové (no dobře, nezajímavé) dílo.

Sbírka má příjemný světlezelený vzhled s pěkným obrázkem, který nakreslila Věra Martinková a dílo bylo doplněno podpisem autora.

Celkové hodnocení: 4 z 10 bodů.

A na závěr ještě malá ukázka, abyste si dokázali udělat obrázek o díle: (pokusila jsem se držet formátu knížky, protože pak by to vypadalo hodně divně)

TAKOVÉ NIC

Lev není zlý. Ani lvice. Ba lvíčata nejsou zlá.
To se pouze zdá.

A že řvou? Aby neřvali, když jim není dán dar
řeči! Nějak na sebe potřebují upozornit, nějak se
potřebují domluvit, snad i varovat okolí. Řvou na
protest proti nepřejícnosti osudu. Koukněte, lají,
taková slabota, takové nic, člověk! Ani běhat po
čtyřech to neumí! A mluví! Jenom není jasné,
proč se jeden s druhým nikdy nedomluví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama