Ze života komára...

15. srpna 2014 v 23:07 | Snílek
Jestli si myslíte, že máte těžký život, tak se mýlíte. Bzz. Nemáte ho tak těžký jako já. Veškeré okolí je nebezpečné. Skoro kamkoliv si sednu, objeví se velká zabijačka a snaží se mi ublížit. Bzz. Odkudkoliv mě vyhánějí. A to přitom nic nedělám. Jen si tak lítám okolo a občas se najím. Je na tom snad něco špatného? Bzzz.

Ovšem že ne, dělají to všichni. Ale jenom nám je takto ubližováno od mnohonásobně většího nepřítele. Bz. Jen si to představte, měříte celých 16 milimetrů, ale na vás zaútočí zbraň o velikosti 160 milimetrů. Vždyť to je desetkrát větší jak vy! Bzzzz! Brr. Nic příjemného. Naštěstí mi to vínku nadělila příroda přirozený instinkt a výborný postřeh. Nebýt toho, skončil bych jako několik mých známých. Bzz. A že to nebyla příjemná smrt. Ani jsme neměli v mnoha případech je řádně uctít. Byli rozmazáni po povrchu, skončili v plastové nádobě a v poslední době se rozmáhá i jakási zbraň, díky které se jen tak vypaříte do vzduchu. Chudák Alonz... Bzzz.

Byl krásný den. Všude okolo teplíčko a tolik potravy. Bzz. To se hodilo. Byl jsem vyhládlý. Dva dny padala se shora voda a to skýtalo ještě větší nebezpečí než ta podivná zabijačka, jak jsme ji mezi kamarády nazvali. Kdyby mě špatně trefila, byl by se mnou ámen. Bzzz. Ale teď... Jako by to cítila i má potrava a chtěla mě uspokojit. Tolik jídla. Bzz. Tak jsem dosedl a chystal se hodovat. Tak jsem se těšil, že jsem úplně ztratil pojetí o okolí. Naštěstí moje instinkty zaspaly jen o trochu. Bzz-z.
Když jsem se probral, byla už snídaně pryč. Taková škoda. Bzz. Nadruhou stranu, můžu být rád, že jsem to přežil. A tak už jsem trochu zesláblý letěl dál. Usadil jsem se na nějakém blivajzu. Moc mi to nechutnalo, ale trochu jsem se najedl a nabral síly. Akorát včas jsem zvedl kotvy a letěl pryč. Bzz. Zabijačka se už blížila. Minula mě jen o kousek. Bzz.
Teď, když už jsem nabral síly, jsem se rozhodl vyhledat si něco pořádného. A to se mi vskutku o nějakou chvíli povedlo. Bzz. Voněla moc pěkně. Bzzzz. Byla to jasná volba. Bzz.
Byla to jasná volba dokud... Bzz.
Tak nádherná. Tak voňavá. Ta musela být má. Bzzzzz.
Jako omámený jsem se k ní blížil. Bzz.
Mé zraky se upírali jen k tomu jednomu. Bzzz.
K tomu krásnému voňavému, teplému a pulzujícímu blahu. Bzzz.
Říká se, že na něco takového se narazí jen jednou za život. A mně se to právě stalo. Bzzz.
Byl jsem v sedmém nebi. Bzz.
Opatrně jsem si připravil ústa a chystal se ponořit do štěstí. Bzzz.
Byl jsem tak omámený, že jsem si ani nevšiml zabijačky. Bzzz.
Po druhé jsem ten den už štěstí neměl. Bzzz.
Bzzzzz
Bzzzz
Bzzz
Bzz
Bz
B.....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama