Srpen 2013

Jsem krásná. Jo a jo a jo!

27. srpna 2013 v 18:06 | Snílek |  na zamyšlení
"Jsem krásná, protože si připadám krásná," odpověděla jsem na kamarádčinu nevyřčenou otázku. "Mám pěkné oblečení, které k sobě ladí. Dobře učesané vlasy, brýle jsem odložila. A i přesto, že jsem se nenamalovala, můžu vypadat dobře."

Proč se z kluků stávají hajzlové a z holek mrchy

11. srpna 2013 v 13:06 | Snílek |  na zamyšlení
Víte, že důvod je to vlastně mnohem prostší, než byste čekali? Protože si za to můžete sami.
Za to co se děje ve společnosti, může z větší části právě ta společnost. Je potřeba si uvědomit, že dokud se společnost nezmění, nezmění se vůbec nic. Ale jak takovou společnost změnit? No to je též dobrá otázka a věnovat se jí budu spíše okrajově.

Před touto skutečností jsem dlouho zavírala oči, ale první žárovka zablikala s příchodem "přiznání holek a kluků" na facebooku. Druhým podnětem byl rozhovor s jedním moc pěkným a milým klučinou, o kterém se ještě zmíním. Na konci jsou dvě písničky, které se podle mě docela hodí.

# 7 Semináře

6. srpna 2013 v 18:48 | Snílek

Jak jsem říkala v minulém bodě, cvičení není úplně můj kamarád. Tak je docela šílené jezdit na nějaké víkendové cvičení, které trvá cca 5 - 6 hodin za den. Teda, během dne jsou asi dvě desetiminutové přestávky. A naši mistři nás nenechají jen tak chodit dokola. Šílené, ale přesto super.
I když, co bych nalhávala. Cvičení a nové vědomosti ohledně mého bojového sportu jsou většinou až ke konci důvodů, proč tam jedu. Ne, ne, kdepak. Je to kvůli těm lidem. Zábavě. Pokecání s lidma, se kterýma se jinak nepotkám. To jak se pošťuchujeme a bavíme. Rýpeme do sebe v přátelském duchu. Zajímalo by mě, proč to má na těch seminářích takové větší kouklo než normálně. Možná proto, že na semináři je na to méně času, nebo snad proto, že se nepotkáváme každý den, nevím.
Není to však jen o tom, jak se bavíme po skončení dne (v hospodě). I během dne, kdy potíme krev a slzy. Naši mistři nás dokáží úžasně motivovat, že i kdyby nechtěl, tak se prostě musí snažit. A další víkend, kdy předvedeme staronově získané dovednosti v praxi a třeba se i dočkáme pochvaly nejhlavnějšího mistra. To je tak příjemný pocit, že stojí za to snažit se a já z něj žiju ještě týden. A když jste dobří, podaří se vám zabodovat a vy vyhrajete diplom, všichni vám gratulují, máte fotku na stránkách. To je takový dobrý pocit. Máte dojem, že něco umíte, že všechno dokážete.
Taky když musíte soudit, nebo pracovat na protokolu a hlídat, kdo nastupuje, jak se boduje a další věci a někdo další vaši práci ocení. I když je to "béčkovej" člověk, to ocenění stojí za to. Navíc se takhle naučíte lepší orientaci v situaci a přehledu a pozornosti. A to všechno jen díky seminářům.

# 6 Cvičení

4. srpna 2013 v 20:12 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou

Je to zvláštní ode mě číst. Já jsem totiž strašně lenivá osoba a ideálním sportem je pro mě gaučing. Když už se ale k nějakému pohybu donutí, jsem pak hrozně nadšená a šťastná. Určitě jste už o tom taky četli, je to všude. Během cvičení se vám vyplavují endorfiny, neboli hormony štěstí a bla bla bla. To taky. Ale mimo jiné má člověk pak takový ten dobrý pocit, že dělal něco smysluplného než je jen koukání na přihlouplé televizní seriály. Že udělal něco pro své zdraví a tělo. Většinou to na oslavu zajím čokoládovou tyčkou, takže kdyby to náhodou mělo nějaký efekt, nemusí se ten můj milej špíček na bříšku ničeho bát, protože se ztratí dřív, než řeknu autobus. Ale o to tu nejde. Jde o ten dobrý pocit. Po cvičení (a následné sprše, jen po cvičení vypadám jako uhoněný kůň a vůbec ne tak cool, jak v seriálech) se většinou líbím sama sebe. Připadám si že toho můžu ještě spoustu dokázat. Jak napsal klasik v knížce Krásní, jsem nabuzená.
A je jedno jestli jdete na taekwoondo, balet, či si jen tak děláte doma pod stolem sklapovačky. Ale pokud můžu doporučit, je lepší cvičit někde ve skupině. Jednak vás nenechají tak snadno padnout ("jsem lepší než on!"), ale taky poznáte nové lidi, možná kamaráda na život a smrt, třeba partnera, se kterým budete sdílet svůj osud až do smrti.
Takže cvičte a užívejte si ;-)