# 2 Cestování vlakem

21. ledna 2013 v 17:31 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Cestování vlakem je mi sympatické hned ze dvou důvodů. Jednak se ve vlaku dá dělat spousta věcí. Ale je to také jediný prostředek, ve kterém se mi na dlouhé cesty nedělá špatně (snad jen výjimka je letadlo a vrtulník, ale tím jsem ještě neměla čest cestovat).


Ve vlaku se dá dělat spousta věcí, jako hrát na mobilu hry, dívat se na filmy, klábosit s kamarádkou. Akorát malování nedoporučuju a co se týče psaní, tak to jde taky hůř. Doporučuju sedět při psaní čelem k cíli. Zjistila jsem, že je to jediný případ, kdy se mi dělá špatně ve vlaku. Běžně mi jízda pozadu nevadí, ale při psaní to není nejlepší nápad.
Taky jsem díky cestování vlakem zvládla několik písemek ve škole. Hodina a půl cesty je opravdu dlouhá. Ideální pro někoho, kdo na učení nesáhne ani v nejvyšší nutnosti.

A nejen to. Můžete taky navázat přátelství. Stačí jen, když jste otevření k ostatním a máte štěstí na spolucestující. Seznámila jsem se tak s přítelkyní kluka, který se mi líbil, aniž by o tom některý z nich věděl (nějak nepředpokládám, že se mu svěřila, že potkala ve vlaku nějakou otravnou holku). Bohužel jsem na ní nenašla za tu krátkou dobu žádnou vadu, kvůli které bych jí nesnášela a měla naději, že ji opustí. No jo, k mé smůle jim to klape. Můžu jim jen závidět.

Ale hlavní důvod, proč to tak miluji, je výhled. Mějte štěstí a sedněte si k okénku, nebo ke dveřím. Pak jen sledujte okolí. Zvláště teď, jak je zima a všude se povaluje sníh a mlha v dálce zahaluje město, ve kterém, jak se pomalu stmívá, se rozsvěcují okna bytů a pouličního osvětlení. Je to tak romantické a inspirující. Připadám si jako ve filmu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama