Leden 2013

Proč si myslíte, že mám srdce z kamene?

23. ledna 2013 v 13:18 | Snílek |  každá mince má dvě strany

Jmenuje se Maiko a má srdce z kamene. Maiko je fajn. Jsem její dobrá kamarádka. Maiko je milá, hodná, chytrá, ráda pomůže, ale kdykoliv se koukáme na nějaký romantický, či smutný film, spíš se baví, než aby litovala hlavního hrdinu. Nedávno jsme byly na Bídnících. Moc pěkný, ale dojemný film. Celé kino, teda ženská část, brečela. Na konci i nějaký ten muž zamáčkl slzu. Avšak Maiko neuronila ani kapku. Spíš se celý film bavila, což nechápu. Aby toho nebylo málo, šly jsme druhý den na Annu Kareninu. Nic, vůbec nic. Sice trochu popotahoval, ale měla tou dobou strašnou rýmu. Oči suché. Takže od pláče to být nemohlo. A když se s ní rozešel přítel, kterého milovala. Vyprávěla mi to věcně a nezúčastněně. Maiko je fajn, ale má srdce z kamene.

# 2 Cestování vlakem

21. ledna 2013 v 17:31 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Cestování vlakem je mi sympatické hned ze dvou důvodů. Jednak se ve vlaku dá dělat spousta věcí. Ale je to také jediný prostředek, ve kterém se mi na dlouhé cesty nedělá špatně (snad jen výjimka je letadlo a vrtulník, ale tím jsem ještě neměla čest cestovat).

Půlnoční svačinka aneb jak jsem se přestala bát duchů

9. ledna 2013 v 22:28 | Snílek |  já NEJSEM strašpytel!

Vždycky jsem věřila na existenci nadpřirozena, byť jsem se snažila si namluvit, že duchové neexistují. Pevně jsem v to doufala, dokud…

Jen jedna písnička...

7. ledna 2013 v 13:35 | Snílek |  na zamyšlení

Stála jsem na pódiu. Za mnou se ozvaly tóny bubnů. Světlo reflektorů mě oslňovalo. Přesto jsem věděla, že tak někde je. Nebýt té osoby, nikdy bych to nedokázala.
Přidala se kytara.
Teď klávesy.
Najednou ticho.
Moje chvíle.
Začala jsem zpívat pevným hlasem. Už dávno jsem se netřásla. Publikum se rozezvučelo. Oni mě měli rádi. Dala jsem do té písně vše. Chtěla jsem, aby ta osoba pochopila. Že jí chci poděkovat. Požádat o pomoc.

Jen pohárek inspirace

6. ledna 2013 v 9:13 | Snílek |  že prý téma týdne
Jednu mozkovou buňku, prosím.

# 1 Povedená písemka o které jsem si myslela, že jsem ji zkazila

3. ledna 2013 v 10:45 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Ach ano. Jsem si stoprocentně jistá, že už se vám to také stalo. Napsali jste písemku, o které jsem s určitostí věděli, že jste to podělali a pak... Hurá, napsali jste ji lépe.

Stejnou věc jsem zažila hned první písemku ve zkouškovém. Kde ten učitel vyčaroval 70 bodů, to je mi záhadou, ale jsem mu neskonale vděčná, protože psát to znovu, to by opravdu nešlo. Naučit se znova ty hlouposti, brr.

A nebylo to poprvé.

První byla na základní škole, tuším, že písemka ze zeměpisu. Rozhodovalo se mi o známku. A štěstí stálo při mě, jupí.

Druhá byla písemka na střední. Sice už nevím, z čeho to bylo, ale i tahle se povedla.

A má kamarádka podobnou zkušenost zažila. O jeden dob méně a známka by nebyla tak dobrá.

A co vaše zkušenost a písemkou?

1000 věcí, které mě dělají šťastnou

2. ledna 2013 v 14:12 | Snílek |  1000 věcí, které mě dělají šťastnou
Tohle mě napadlo v reakci na 1000 věcí, co mě serou. Jelikož jsem od přírody optimistka, rozhodla jsem se natruc vytvořit opak. A třeba se o mě i Athila dozví a zapíše mě do jednoho svého hejtu :-P

V plánu je vydávat minimálně 3x týdně, ale spíš to bude v reakci na to, co mě zrovna potěší. Takže je klidně možné, že vydám jeden článek za týden, a další týden třebas sedm.

Třeba vám to taky udělá radost ;-)

Hledá se kreslíř/ka

1. ledna 2013 v 14:12 | Snílek |  plky, pindy, bláboly, úvahy na druhou
Potřebovala bych malou pomoc.

Jelikož neumím zrovna dvakrát pěkně kreslit a mé příběhy by si zasloužily nějaký ten pěkný obrázek, hledám kreslíře či kreslířku.

NÁBOR OTEVŘEN

Dotyčná osoba by měla splňovat základní požadavky:

1. umět pěkně, nebo alespoň obstojně kreslit (hlavně osoby)

2. v ideálním případě vlastnit skener

3. akceptovat mé nálady a výstřelky

4. být schopná nějakým způsobem nakreslit cokoliv si zamanu (prakticky to nebude nic těžkého, ale občas bych mohla mít své excesy)

5. zpozdit se z dohodnutého data maximálně o pět dní

Jednalo by se o přátelskou službu (bylo by to zdarma). Na druhou stranu vybrané osobě můžu zajistit férové a přátelské jednání - u obrázku bude vždy uvedena jako autor. Případně odkaz na stránky, pokud nějaké vlastní.
(no, to jsem zvědavá, zda-li se někdo přihlásí :D)

A prosím, pokud mi budete psát, tak mi tykejte. My blogeři jsme taková přátelská komunita, že je to vždycky hrozně divné, když mi někdo vyká :-)

Co nového do Nového roku

1. ledna 2013 v 10:34 | Snílek |  plky, pindy, bláboly, úvahy na druhou
Ohajooou minna,
tento blog jsem založila v naivní víře své spisovatelské činnosti. Znáte ten pocit, kdy jste celý natlakovaní inspirací, ale nemáte se kde ventilovat? Tak ten já právě taky zažívám. Jak je zkouškové, tak čím dál větší.

Rovnou na začátek říkám, že nejsem (zatím) nijak zvlášť velká spisovatelka. Ale mám docela velkou fantazii.

Základním kamenem je skutečnost, že spousta z nás chce být lepší, než ve skutečnosti je. Buď se bojí, nebo jim to situace zkrátka nedovoluje.
A hlavně proto jsem zrealizovala tento blog.

Mé postavy budou takové trochu Mary Sue - dokonalé a zidealizované.

Budu zde psát fanfikce, osobní zkušenosti (které zapadnou, takže to stejnak nepoznáte) a příběhy, které zlepšují naší povahu. Pokud budete mít zájem, ráda i vám nějaký příběh napíšu.

Budu se těšit na vaší spolupráci ^^